Ślub bez fotografa i świetne zdjęcia - to możliwe!

Pary młode coraz częściej rezygnują z obecności operatora kamery na swoich weselach. Wiąże się to nie tylko z ograniczaniem kosztów, lecz również z niechęcią do rejestrowania tanecznych wygibasów - swoich i gości - na cyfrowych nośnikach. Mało kto natomiast decyduje się na zrezygnowanie z fotografa. Ciężko wyobrazić sobie, że tak wyjątkowe chwile miałyby pozostać nieuwiecznione. A jednak zdarzają się przypadki, w których Państwo młodzi całkowicie darują sobie usługi profesjonalistów. Czy to oznacza, że tym samym zostają pozbawieni najwspanialszych ślubnych pamiątek? Niekoniecznie! 
 

FOTOBUDKA 
Coraz częstszą atrakcją weselną okazuje się być fotobudka. Niejednokrotnie pojawia się ona jedynie w ściśle określonych godzinach weselnych, pozostawiając spory niedosyt gości - nie każdy zdąży się sfotografować, a już na pewno nie każdy zdąży się sfotografować z parą młodą. Zabawne gadżety i przebrania to tylko jeden z plusów fotobudki. Daje ona przede wszystkim pole do popisu dla kreatywności i szaleństwa weselnych gości. Zdjęcia z fotobudki są także genialną pamiątką - goście otrzymują własne odbitki już kilka sekund po zapozowaniu, dla was natomiast pozostaje ich kopia. Niezaprzeczalnie oryginalna pamiątka. Jeśli wiesz, że twoi goście posiadają wystarczający potencjał szaleństwa, fotobudka może śmiało zastąpić ślubnego fotografa. A może wolisz coś bardziej romantycznego?
 

POLAROID
Chyba wszyscy zgodzą się, że zdjęcia wykonane polaroidem na dobre wróciły do łask, co więcej - biją wszelkie rekordy popularności. Album ślubny w stylu retro z odbitkami z polaroida? Genialna sprawa! Zabawa analogowym aparatem sprawia wiele frajdy, dlatego każdy weselny gość niewątpliwie chciałby popstrykać takim trochę fotek. Na rynku istnieje także sporo modeli aparatów jednorazowych - to perfekcyjna okazja ku temu, by to goście weselni całkowicie przejęli ster w robieniu zdjęć. Fotograf weselny nie może być w końcu w kilku miejscach jednocześnie, zatem wykorzystując biesiadników, gwarancję oryginalności masz w kieszeni. Poza tym inaczej pozuje się dla profesjonalisty, a inaczej dla znajomych. Dla znajomych nawet niekoniecznie się przecież się pozuje. I o to chodzi! 
 

GOPRO 
Serio. Czemu nie? Jasne, z kamerki GoPro może powstać całkiem standardowy, profesjonalny film, kiedy jego kręceniem zajmie się jedna osoba. A gdyby tak pstrykać zdjęcia lub filmować mógł… każdy? Wujek z kamerką przymocowaną do czoła, stół, przy którym już po oficjalnej części imprezy siadają ciągle inni goście, a nawet podawana z rąk do rąk butelka z alkoholem - tak, to możliwe! Wszystko zależy od waszej inwencji. I odwagi. 
 

GIF BUDKA

A gdyby tak pokusić się o coś jeszcze bardziej nieszablonowego? Gif budka to najnowsza alternatywa dla standardowej fotobudki. Dzięki niej każdy z uczestników wesela może stworzyć krótką animację, która udostępniana będzie zarówno na dużym ekranie na sali weselnej, jak i na małym przy gif boxie. Raz stworzony gif można potem bez przeszkód udostępniać na Facebooku i przesyłać przez smartfony.

 

Co zrobić w kwestii ślubnych zdjęć? Wybrać ślubne fotografie, czy po prostu ślubne fotki? Zaufać profesjonalistom, a może postawić na coś totalnie niekonwencjonalnego? To zależy wyłącznie od waszych preferencji i od pomysłów, jakie macie na swoje wesele. Fotobudka, Polaroid, GoPro… A może myśleliście o czymś zupełnie innym? Każdy pomysł jest dobry, jeśli tylko wam się podoba. I pamiętajcie - szczypta szaleństwa jeszcze nikomu nie zaszkodziła!