Trendy w trenach - jaki tren wybrać do ślubnej kreacji?

 

Tren - ciągnące się po ziemi przedłużenie sukni, dzięki któremu sylwetka wydaje się być wydłużona i znacznie smuklejsza. Ze względu na zniewalającą prezencję, spotykany głównie jako dodatek do sukien ślubnych. Dla wielu kobiet jest nieodłącznym elementem ceremonii zaślubin. Jeśli rozważasz dołączenie trenu do swojej ślubnej kreacji, koniecznie sprawdź, który z jego rodzajów będzie dla ciebie najwłaściwszy. 
Na rynku dodatków do sukni ślubnych dostępne są aż cztery rodzaje trenów!Pierwszy z nich to tren klasyczny, nazywany również katedralnym. Nie da się go odczepić, ponieważ zwyczajnie jest przedłużeniem sukni, uszytym z jednego materiału. Z tego powodu jest także najmniej wygodną spośród propozycji - należy na niego uważać, przede wszystkim podczas tańca. Ponieważ w najdoskonalszy sposób wysmukla figurę, to właśnie jego najczęściej można spotkać w salonach ślubnych. Tren klasyczny charakteryzuje się zaokrąglonym kształtem i podpięciem pod lub nad pierwszą warstwą sukni ślubnej za pomocą haftek. Jest także najbardziej okazałym z trenów - występuje głównie jako delikatny i koronkowy. 
Tren sweep, czyli tren zamiatający, może „zamiatać podłogę” podobnie, jak wszystkie inne treny. Jest natomiast krótszy niż pozostałe, sięga bowiem jedynie do podłogi. Spokojnie można podpiąć go u dołu sukni, tak, by nie był inwazyjny podczas zabawy weselnej. 
Kolejnym rodzajem trenu jest tren doczepiany, który odpiąć jest najłatwiej ze wszystkich. Ma rzadko spotykane, kwadratowe zakończenie, a doczepia się go głównie na wysokości kolan lub pasa, w zależności od kroju sukni. Jest zatem najbardziej praktyczny i wygodny ze wszystkich rodzajów trenów. Bez obaw, miejsce przypięcia na czas trwania ceremonii można ukryć pod ozdobną broszką albo kokardą, natomiast z możliwości odpięcia skorzystać można już na przyjęciu weselnym. 
Tren Watteau, określany także mianem trenu welonowego, często zastępuje ślubny welon. Wygląda niczym swoista peleryna, znajdując się na wysokości pleców. Stosowany najczęściej do lekkich i romantycznych kreacji, wykonany z lekkich tkanin, na przykład tiulu (by nie obciążać kreacji), doczepiany jest do ramiączek lub gorsetu i stanowi integralną część ślubnej sukni. Szczególnie dobrze prezentuje się z sukniami w stylu empire.
O ile podczas wyboru sukni ślubnej kierujemy się głównie jej dopasowaniem do figury oraz pozostałymi aspektami wizualnymi, to w trakcie decydowania się na tren warto brać pod uwagę przede wszystkim względy praktyczne. Tren, mimo, że piękny i wywołujący efekt „wow”, może okazać się uciążliwy podczas weselnej ceremonii. Polecamy zadbać o to, aby miał on możliwość odpięcia. Podczas krótkiej podróży do ołtarza nie powinien się uszkodzić. W razie obaw możesz wykorzystać wtedy pomoc obecnych w rodzinie dzieci lub swoich druhen. Natomiast na czas zabawy weselnej najlepiej się go pozbyć.