Najczęstsze błędy przy wyborze sal weselnych

Wydawać by się mogło, że niemal każda sala weselna nadaje się do zorganizowania ślubnego przyjęcia. W końcu tak naprawdę wszystko zależy od gości i jedzenia. Nic bardziej mylnego. Zobacz, jakie błędy są najczęściej popełniane przy wyborze sal weselnych i sprawdź, dlaczego mogą zrujnować całe wesele!  

Wielkość sali 
No tak, za mała sala, która okazuje się ledwo mieścić weselnych gości. Pół biedy, kiedy siedzą. Ale parkiet… Tańczyć jednocześnie jest w stanie mniej więcej połowa zaproszonych. To z pewnością jesteś w stanie sobie wyobrazić. Jednak czy sala weselna może być za duża? Zdecydowanie! Takie niedopasowanie skutkuje sporą ilością pustego miejsca zarówno przy stole, jak i na parkiecie. Wywołuje to efekt odwrotny do oczekiwanego nie tylko na żywo, lecz również na weselnych fotografiach. Można wręcz odnieść wrażenie, że wielu z zaproszonych gości odmówiło przyjazdu w ostatniej chwili, lub nie poinformowało o swojej nieobecności państwa młodych. 

 

Lokalizacja
 Pamiętaj, że po ceremonii zaślubin w kościele lub w urzędzie stanu cywilnego goście muszą dostać się do sali weselnej, a przede wszystkim ją znaleźć. Zadbaj o to, aby te dwa miejsca nie znajdowały się w zbyt wielkiej odległości od siebie. Jeśli odnalezienie miejsca przeznaczenia może być kłopotliwe, koniecznie poinformuj o tym gości odpowiednio wcześniej, przekazując im należyte instrukcje.dekoracje na sali weslenej
 

Dekoracje 


Co za dużo, to niezdrowo. Uważaj, by nadmiar lub niewłaściwy dobór kolorystyki i dekoracji nie zaważył na elegancji twojego ślubu. Ważne też, by w garderobie pani i pana młodego absolutnie nie pojawił się kolor dodatków przeważających na weselnej sali. W końcu krawat pana młodego kiepsko prezentowałby się, będąc w identycznym odcieniu, co barwy zastawy. 


 

Brak klimatyzacji. Lub ogródka! Albo tarasu!
Sprawa ogromnie ważna szczególnie latem. Odpowiednia temperatura podczas tańców do białego rana oraz miejsce, w którym można się przewietrzyć, zapalić papierosa i porozmawiać to totalny must have każdego weselnego przyjęcia.
 Niedopięte kwestie formalne
Mimo, że teoretycznie ustna umowa z właścicielem sali także jest ważna pod względem prawnym, warto zabezpieczyć się i zawrzeć ją w formie pisemnej. Pozwoli to uniknąć ewentualnych nieprzyjemności i nieporozumień. 


 

Wybór sali na podstawie czyichś upodobań 
Sala musi podobać się przede wszystkim państwu młodym. Uleganie presji rodziców czy znajomych jest błędem, skutkującym niezadowoleniem, stresem i zepsutą zabawą nowożeńców. Najważniejsze, by szczegółowo zapoznać się z ofertą i wybrać miejsce najbardziej odpowiadające preferencjom głównych zainteresowanych.

Wybierając salę weselną pamiętaj, by nie pominąć żadnych istotnych szczegółów, ponieważ może to skutkować nieudanym weselem. Na szczęście łatwo jest uniknąć klapy. Wystarczy, że zastosujesz się do powyższych rad.