Jakie kwiaty wybrać na letnie wesele?

 

Ślub latem to rozwiązanie z pozoru doskonałe - możliwość zorganizowania ceremonii w plenerze, gwarancja słonecznej pogody i pięknych, pamiątkowych zdjęć.

Co zrobić, by kwiaty uświetniające przyjęcie przetrwały upały i wyglądały podczas uroczystości tak samo nieskazitelnie jak obecni na niej goście?Najlepszym sposobem na idealne kwiaty ślubne jest wybór odpowiednich gatunków, które doskonale dadzą sobie radę w ekstremalnych dla nich warunkach.Róże to symbol miłości i namiętności. Niegdyś kojarzono je z Afrodytą, boginią miłości i piękna. Dziś także są ściśle związane z silnymi uczuciami. Szczególnie te czerwone zdają się krzyczeć „Kocham Cię!”. Białe są częstym dodatkiem do bukietów ślubnych - przywodzą na myśl miłość obfitującą w czystość i wrażliwość. Fioletowe mogą oznaczać miłość od pierwszego wejrzenia, natomiast pomarańczowe niosą ze sobą pozytywne myślenie, symbolizując wejście w nowy etap dotychczasowej znajomości. Co ciekawe, róże - szczególnie te ogrodowe - są również niebywale odporne na upały. Warto połączyć ich romantyczne przeznaczenie z pragmatyzmem, jakim jest ich wytrzymałość.Z różyczkami na pierwszy rzut oka można pomylić eustomy, symbolizujące niewinność. Są równie piękne, a w dodatku pochodzą z cieplejszych stref klimatycznych. I są niedrogie!


Jaśmin! W sekretnej mowie kwiatów jaśmin oznacza pytanie „będziesz kiedyś tylko moja?”. Prócz tego, że kojarzony jest ze zmysłowością, symbolizuje również czystość. No i genialnie wygląda w każdej ślubnej wiązance, szczególnie w kaskadowych bukietach. Marzysz o ślubie w stylu boho? Co powiesz na dalie? Gwarantujemy, że przetrwają nawet kilkudniowe wesele. A każdej astralnej dalii pozazdrościć można siły i wytrwałości. No to jak? Dalie… A może kalie? Eleganckie, dostojne. I na pewno nie pogubią płatków! Przez wiele lat uważane za symbol żałobny, teraz wkraczają na ślubne salony. Odrzućmy przesądy, cieszmy się ich pięknem!Storczyki rozwijają się w wyższych temperaturach, szczególnie te ciepłolubne - w dzień do rozkwitu preferują 23-27 st. C, w nocy natomiast aż 18-20 st. C. Bez obaw, przeżyją nawet całkiem upalny dzień. A już w epoce wiktoriańskiej oznaczały miłość - im rzadszy okaz, tym głębszą. A może nieco niekonwencjonalnie? Sukulenty mogą żyć niemal wiecznie i królują w ostatnich sezonach. Wbrew pozorom prezentują się genialnie……podobnie zresztą jak liście eukaliptusa, dzięki którym każda ślubna aranżacja będzie oryginalna, lekka… No i trwała!Czy istnieje kwiat bardziej uroczy i dziewczęcy od stokrotek? „Kocha, lubi, szanuje, nie chce, nie dba, żartuje…” - która z nas w wieku nastoletnim nie obrywała jej płatków, myśląc o ukochanym? A gdyby tak, mając już pewność co do wyniku wróżby, wykorzystać je w ślubnym bukiecie? Nadszedł czas na kwintesencję słonecznych dni. Ciepłolubne, radosne słoneczniki wniosą szczęście w każdy kąt twojej weselnej sali. I zagwarantują dobrą zabawę, w końcu to właśnie symbolizują!Planując wesele warto pomyśleć o wszystkich gościach, nawet tych pełniących funkcję jedynie dekoracyjną. Jeśli chcesz cieszyć się urokiem pięknych i świeżych kwiatów przez całą imprezę weselną, postaw na któreś z naszych propozycji.