Jak uniknąć błędów w kolorystyce ślubnych dekoracji?

 

Wystrój wnętrz to ogromnie ważna sprawa. Kiedy masz już wymarzoną salę weselną, pora pomyśleć nad jej udekorowaniem. Kwiaty, serwetki, wstążki… Jest tego cała masa. Czasem jednak jedna, z pozoru błaha decyzja, może zaważyć na całym wystroju. O czym pamiętać i czego wystrzegać się podczas wyboru przewodnich kolorów wesela?


Potraktuj kolory sali weselnej jako wyjściowe do swoich wyborówJeśli w miejscu, w którym odbędzie się twoje wesele, królują jasne, neutralne barwy, to wybór kolorystyki dodatków będzie bardzo szeroki. Jednak kiedy planujesz przyjęcie ślubne w klimatycznym, zabytkowym dworku o ciężkiej, mrocznej kolorystyce wnętrz, nie możesz jej zignorować. Pamiętaj, by dopasować kolor kwiatów i zastawy do wystroju sali, a nie zaliczysz dekoracyjnej wpadki.

Trendy to jedno, twój gust to drugieI to właśnie gustem kieruj się przy wyborze kolorystyki ślubnych dekoracji. Living Coral został okrzyknięty kolorem roku 2019 według Pantone. Jeśli to twoja barwa - świetnie! Kiedy natomiast o wiele bardziej preferujesz słoneczne żółcie, albo twe serce już w dzieciństwie skradła wyrazista czerwień - wiesz co robić.

Nie zapominaj o dopasowaniu Jeśli nie do twarzy ci w jakimś kolorze, to z reguły rezygnujesz z garderoby w jego odcieniach. W myśl tej zasady koniecznie dobierz też ślubną kolorystykę. Jeśli twój typ urody współgra z chłodnymi barwami, zdecyduj się właśnie na nie. Weź też pod uwagę porę roku, w jakiej odbędzie się twoje wesele. Srebrne dodatki niekoniecznie dobrze sprawdzą się podczas letniego przyjęcia w plenerze.

Nadmiar to też błądZbyt wiele kolorów przewodnich wesela spowoduje jedynie chaos. Mniej znaczy więcej. Ogranicz się do trzech współgrających ze sobą barw, a efekt będzie powalający. Nie zapominaj jednak o znaczeniu kontrastów - wszystkie dodatki w identycznym odcieniu różu sprawią, że aranżacja sali okaże się zwyczajnie mdła. 

Nie daj wkraść się monotonii

Szczypta ekstrawagancji jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Niespotykane połączenia mogą okazać się genialnym pomysłem. Fuksja i granat? Fiolet i mięta? Czemu nie! Jeśli tylko uwielbiasz konkretne kolory, lub odzwierciedlają one wasze osobowości - nie wahaj się. Zweryfikuj przed kupnem!Bezgraniczne ufanie zapewnieniom dostawcy jest nie tyle wysoce niestosowne, co całkowicie zabronione, podobnie jak wybieranie koloru ślubnych dekoracji tylko na podstawie zdjęcia. Malinowe kwiaty, co do barwy których przekonana była wasza florystka, mogą okazać się czerwone i nie współgrać z pozostałymi dodatkami, w końcu odbiór odcienia to kwestia subiektywna. Przed zakupem koniecznie zaopatrz się w próbki wszystkich ślubnych dekoracji!

Nie zwlekaj zbyt długo z podjęciem decyzji

Może zakończyć się to zepsuciem całej oprawy wizualnej twojego wesela. Wyznacz termin, do którego kolory muszą zostać wybrane i sztywno się go trzymaj. Unikniesz wtedy zakupu byle czego i na ostatnią chwilę. 


Biel nie musi być nudnaDzięki niej uzyskasz efekt delikatnych, wyważonych i nienachalnych dekoracji. Co więcej, białe dodatki będą perfekcyjnie współgrały z niemal każdym miejscem weselnym. Istnieje kilka odcieni bieli, które - szczególnie z dodatkiem pudrowego różu lub lekko kremowego koloru - mogą naprawdę zachwycić. Biel to dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie mogą zdecydować się na żaden konkretny kolor przewodni.

Postaw na naturę


Dzięki zastosowaniu barw, które w niej występują, twoje ślubne dekoracje będą nie tylko spójne pod względem kolorystycznym, ale i idealnie wyważone. 


Pamiętaj, by nie robić niczego na siłę. Jeśli planowanie kolorystyki weselnych dodatków jest dla ciebie zbyt uciążliwe, klasyczna zastawa i różnorodne, polne kwiaty, sprawdzą się dobrze w każdych możliwych warunkach.