Czy warto robić próbny makijaż ślubny?

Próbny makijaż ślubny to absolutna konieczność. Przekonaj się, dlaczego!
Sprawdź, czy makijaż i fryzura będą ci pasowaćByć może od dzieciństwa masz w głowie wizję swojej wymarzonej, ślubnej fryzury, a kilka miesięcy temu trafiłaś w internecie na zdjęcie genialnie umalowanej dziewczyny i chciałabyś w dniu ślubu wyglądać identycznie. Dobrze, pod warunkiem, że twoje wyśnione ułożenie włosów pasuje do kształtu twojej twarzy, a makijaż odpowiada twojemu typowi urody. W przeciwnym razie będziesz wyglądać po prostu źle, co znacząco wpłynie na twoje samopoczucie. A przecież w dniu swojego ślubu powinnaś olśniewać pod każdym względem! 
Upewnij się, że zarówno makijaż, jak i fryzura będą trwałe Spędź w próbnym makijażu cały dzień i zobacz, czy nie zaczął wyglądać niekorzystnie po paru godzinach. Kilka razy potrząsnęłaś głową, a fryzura już zaczęła prezentować się słabo? Natychmiast zmień stylistyki! Próbny makijaż najlepiej przetestować podczas imprezowego wyjścia, na przykład na wieczorze panieńskim. Zweryfikujesz wtedy, jak będziesz wyglądać po kilku godzinach zabawy na własnym weselu i jednocześnie przekonasz się o trwałości make-upu.  

Uniknij podrażnienia lub alergii w dniu swojego ślubu! Nie możesz wiedzieć, czy twoja cera nie zareaguje alergicznie na użyte przez wizażystkę kosmetyki. Nie jesteś w stanie przewidzieć tego nawet wtedy, kiedy nie miałaś problemów z cerą, mimo używania rozmaitych cieni, pudrów i balsamów, a tym bardziej w przypadku, gdy na co dzień się nie malujesz. Lepiej sprawdzić reakcję skóry jak najwcześniej, by uniknąć wysypki w trakcie najważniejszego dnia w życiu!  

Zweryfikuj umiejętności wybranej stylistkiZdjęcia to nie wszystko. Piękne portfolio to jedno, zaufanie to drugie. Zdolności wizażystki najlepiej zweryfikować na własnej skórze. Poczucie estetyki, stylu i umiejętność słuchania to cechy, którymi powinna charakteryzować się idealna makijażystka i fryzjerka. Nie zapominaj, że to przede wszystkim ty powinnaś decydować o tym, jak chcesz wyglądać tego dnia. Twoja stylistka ma za zadanie dostosować się do twoich pragnień i pomóc ci zrealizować twoją wizję, nie zapominając jednak o fachowej poradzie i profesjonalnym podejściu. 
Przekonaj się, że makijaż/fryzura współgrają z twoją ślubną stylizacją Twój make up na pewno dobrze współgra z dodatkami? A może fryzura nie do końca dobrze komponuje się z suknią ślubną? Świetnie, bo masz jeszcze czas na zmianę - właśnie dzięki wykonaniu próby generalnej.
Ciesz się świetnym makijażem podczas innej okazji!Jeśli próbny makijaż się udał, nie zmarnuj tego i ciesz się nim podczas urodzin przyjaciółki, na ślubie brata czy w trakcie kolacji firmowej. ;)