Czym są kosmetyki mineralne?

Makijaż to ważne dopełnienie stylizacji wielu kobiet. Niektóre z nich nie wyobrażają sobie wyjścia z domu bez użycia maskary, czy podkładu, inne stosują makijaż twarzy jedynie na specjalne okazje.  Odpowiednio wykonany i nieprzesadzony makijaż, może być prawdziwą ozdobą twarzy, podkreślać atuty i korygować niedoskonałości. Pojawia się jednak kwestia wpływu kosmetyków do makijażu na naszą cerę. Niestety, nie jest on zbyt korzystny. Na szczęście, w tej sytuacji niezastąpione są kosmetyki mineralne.

Działanie kosmetyków na skórę

Makijaż to wynalazek, który powala wielu kobietom poczuć się pewnie i bardziej atrakcyjnie. Należy jednak pamiętać, że codzienne stosowanie makijażu z kosmetyków konwencjonalnych nie jest najlepszym pomysłem. Wiele kosmetyków do makijażu ma bardzo nienaturalny skład i chociaż nałożone na twarz wyglądają pięknie, po ich zmyciu możemy zauważyć, że nie działają w korzystny sposób na naszą skórę. Warto podkreślić, że wiele kosmetyków stwarza na skórze środowisko sprzyjające rozwojowi bakterii i drobnoustrojów. Zawarte w nich konserwanty, środki barwiące oraz zapachowe podrażniają cerę i pogarszają jej wygląd. W ich składzie możemy znaleźć również talk, olej, woski i silikony. To sprawia, że kosmetyki konwencjonalne zatykają pory i nie pozwalają naszej skórze oddychać. Co z tego, że w makijażu wyglądamy atrakcyjnie, jeżeli po jego zmyciu nasza skóra wygląda bardzo kiepsko? Nie chcemy chyba doprowadzić do sytuacji, kiedy bez makijażu nie będziemy chcieli pokazać się nawet najbliższym. Trzeba także zaznaczyć, że kosmetyki nienaturalne są szczególnie niewskazane osobom z różnego rodzaju problemami skórnymi. Nie powinny ich używać osoby z trądzikiem oraz z nadwrażliwą i atopową cerą. Kosmetyki tego typu mogą też wywoływać na zdrowej skórze różnego rodzaju reakcje alergiczne i sprawić, że stanie się ona problematyczna.

makijaż mineralny

Kosmetyki mineralne – co to znaczy?

Kosmetyki mineralne są odpowiedzią na potrzebę kobiet, które pragną pogodzić dbanie o skórę ze stosowaniem makijażu. Jest to kombinacja leczniczych minerałów, takich jak mika, cynk, potas, wapń, krzem, miedź czy glinki. Warto podkreślić, że ich działanie nie sprowadza się jedynie do zdobienia naszej twarzy. Kosmetyki mineralne mają także właściwości przyspieszające gojenie, nawilżające, antybakteryjne czy redukujące wydzielanie sebum przez skórę. Dzięki temu stosując makijaż równocześnie pielęgnujemy cerę. To niezwykle korzystne rozwiązanie biorąc pod uwagę fakt, że konwencjonalne kosmetyki mają działanie wprost odwrotne – potrafią przesuszać, uczulać oraz zatykać pory w skórze. Głównym atutem kosmetyków mineralnych jest ich naturalny skład, pochodzenia wyłącznie roślinnego lub mineralnego. Co więcej, są tak delikatne, że mogą być również bezpiecznie stosowane przez osoby z alergiami oraz po zabiegach dermatologicznych i kosmetycznych. Kosmetyki mineralne nie zawierają składników konserwujących, silikonów, parabenów, sztucznych barwników lub aromatów. To sprawia, że makijaż jest bezpieczny dla naszej skóry, a równocześnie bardziej trwały.

Sklep z kosmetykami mineralnymi

Warto już dziś zamienić swoje zwykłe kosmetyki do makijażu na kosmetyki mineralne, które zadbają nie tylko o wygląd, ale i zdrowie naszej skóry. Kosmetyki mineralne pozwolą Ci poczuć się bardziej naturalnie. Są wegańskie i nietestowane na zwierzętach. Obecnie dostaniesz je w niektórych lepszych drogeriach z kosmetykami. Możesz również skorzystać z oferty sklepów internetowych specjalizujących się w sprzedaży tego typu produktów.

Dowiedz się więcej o kosmetykach mineralnych: www.earthnicity.pl