Hokery fryzjerskie – jak wybrać najlepszy model?

Klienci salonów fryzjerskich prawdopodobnie nie zwracają uwagi na ich wyposażenie. Wiadomo, że potrzebne są najróżniejsze przybory fryzjerskie, takie jak: nożyczki, elektryczne maszynki do golenia, suszarki prostownice i farby fryzjerskie. Oprócz tych bardzo ważnych przyborów w każdym zakładzie znajdziemy fotele, lustra, myjnie i hokery. Czym są przedmioty o tej dziwnej nazwie? To małe taborety, które w znaczący sposób ułatwiają pracę fryzjerom. Dzięki temu, że pomagają one zrelaksować zmęczone ręce i kręgosłup, fryzjerzy mogą świadczyć swoim klientom usługi na najwyższym poziomie. Jak zatem wybrać hoker do salonu fryzjerskiego, aby spełniał wszystkie swoje funkcje?

Dlaczego hokery są tak ważne w pracy fryzjera?

Fryzjerstwo to profesja, która wymaga precyzji i staranności. Obcinanie, stylizowanie bądź farbowanie włosów to obecnie sztuka, która stawia przed pracownikami sporo wymagań. Aby im sprostać adepci sztuki uczą się w szkołach i na kursach przeróżnych technik fryzjerskich. Jeśli ktoś już pracuje w tym zawodzie, to wie, że kilkugodzinna praca w pozycji stojącej męczy kręgosłup. Dodatkowo mistrzowie nożyczek muszą mieć uniesione ręce, co powoduje ich cierpnięcie. W związku z tym warto zainwestować w specjalny taborek, dzięki któremu fryzjerzy będą mogli odpocząć i dać wytchnienie zmęczonym nogom.

hoker Ayala

Taboret dla fryzjera – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Siedzisko hokera powinno być odpowiednio wyprofilowane. Najlepiej wybrać model, który jest zgodny z anatomiczną budową człowieka. Istotne jest również, aby ich wysokość była regulowana. Dzięki temu fryzjer dobierze wysokość odpowiednią do swojego wzrostu oraz do wzrostu osoby, którą w danym momencie obsługuje. Niektóre modele są wyposażone w oparcie, które także powinno być regulowane. Hokery z oparciem  są bardzo dobrym wyborem, ponieważ dobrze wpływają na kręgosłup fryzjerów. 

Kluczowe jest natomiast, aby taborety fryzjerskie miały kółka, dzięki czemu z łatwością je przesuniemy. Przy zakupie hokera warto sprawdzić, z czego kółka są wykonane. Dzięki temu mamy pewność, że nie poniszczą podłogi w salonie. 

Walory estetyczne

Wyposażając salon fryzjerski, zwracamy szczególną uwagę na to, aby poszczególne elementy stanowiły jedną całość. Sprawi to, że nasz zakład jest spójny i nie ma w nim przypadkowości. Obecnie na rynku można zaleźć wiele różnych modeli, dzięki czemu łatwo jest wybrać odpowiedni egzemplarz do każdego salonu. Dobrze by było, żeby siedzisko hokera zostało wykonane z takiego materiału, z którego łatwo będzie zmyć różne zabrudzenia. Poplamione elementy wyposażenia (najczęściej farbą do włosów) nie prezentują się zbyt estetycznie. 

Wiodącym producentem mebli fryzjerskich już od wielu lat jest firma AYALA. Doświadczenie, jakie zdobyli projektanci mebli AYALA, sprawia, że użytkownicy mają zagwarantowaną funkcjonalność oraz najwyższą jakość wykonania. Wszystkie meble fryzjerskie, w tym także hokery, są bowiem ręcznie produkowane przez wyspecjalizowaną kadrę.