Poczuj się jeszcze piękniej – zabiegi medycyny estetycznej w klinice Murano

Nie ulega wątpliwości, że wszyscy marzymy o atrakcyjnym, idealnym ciele. W erze Instagrama i przy współczesnych, wymagających kanonach piękna trudno jest wyzbyć się kompleksów i zaakceptować swoje niedoskonałości. Zwłaszcza, że przy możliwościach dzisiejszej medycyny estetycznej właściwie nie ma rzeczy, których nie da się poprawić. Czemu służą tego typu zabiegi i które z nich można wykonać w klinice Murano?

Po co nam medycyna estetyczna?

Oczywiście, nie istnieje jedna definicja perfekcyjnego ciała. Jednocześnie niemal wszystkie kobiety marzą o zgrabnych pośladkach, smukłej talii czy gładkiej, jędrnej cerze. Dla większości z nas cellulit czy trądzik stanowią źródło kompleksów, którego najchętniej chcielibyśmy się pozbyć – i nie ma w tym nic dziwnego. Marzymy o młodym, zdrowym wyglądzie oraz figurze modelek lub gwiazd kina. Właśnie z tej ludzkiej potrzeby bycia pięknym – idealnie pięknym – zrodziła się medycyna estetyczna. Powstała pod koniec lat 70. we Francji, dziś święci triumfy popularności na całym świecie, nie wyłączając Polski.

Medycyna estetyczna ma przede wszystkim poprawiać samopoczucie pacjentów. Podniesienie poczucia własnej wartości i polepszenie komfortu codziennego życia są tak naprawdę ważniejsze niż korekta wyglądu, od której wszystko się zaczyna. Pacjenci decydujący się na takie zabiegi chcą czuć się piękniejszą wersją siebie. Właśnie dlatego główny cel kliniki Murano to pozwolić im poczuć się dobrze we własnym ciele.

Co potrafi dermatologia estetyczna?

Jedna z dziedzin medycyny estetycznej to dermatologia estetyczna. Ma ona na celu poprawę zdrowia człowieka w bardzo różnych aspektach – od czystej estetyki i wyglądu zewnętrznego, poprzez ogólny wizerunek i poprawę samopoczucia, aż po niwelowanie i usuwanie rozmaitych niedoskonałości – efektów starzenia, zmian skórnych, rozstępów, blizn, cellulitu czy nawet miejscowej otyłości. Praktyki medycyny estetycznej stosowane w klinice Murano pomagają rozprawić się ze wszystkimi wymienionymi problemami przy użyciu skutecznych i bezbolesnych metod. Karboksyterapia pozwala zmniejszyć znienawidzony cellulit, kwas hialuronowy – powiększyć zbyt wąskie usta, a endermologia – wymodelować niedoskonałą sylwetkę. Dermatologia estetyczna to także sposób na przywrócenie pierwotnego stanu skóry – wypełnienie zapadniętych policzków czy laserowe usunięcie tatuaży.

Zabiegi medycyny estetycznej w klinice Murano

Klinika Murano może się pochwalić kilkunastoletnim doświadczeniem w branży medycyny i dermatologii estetycznej. Potwierdzają to liczne certyfikaty i dyplomy, a także zadowolone opinie stałych klientów. Przykładowe zabiegi wykonywane przez profesjonalistów to:

 • mezoterapia igłowa i mikroigłowa (dla poprawy wyglądu skóry i przy leczeniu łysienia),
 • redukcja cellulitu Cellactorem,
 • karboksyterapia,
 • depilacja laserowa,
 • zamykanie naczynek krwionośnych,
 • wygładzanie zmarszczek na drodze terapii kolagenowej Linerase,
 • wstrzykiwanie kwasu hialuronowego (na zmarszczki i w celu powiększenia ust),
 • wstrzykiwanie botoksu,
 • wstrzykiwanie osocza bogatopłytkowego,
 • laserowe usuwanie blizn potrądzikowych,
 • laserowe usuwanie tatuaży (także tych wielobarwnych),
 • usuwanie makijażu permamentnego,
 • terapia światłem LED,
 • ocena znamion skórnych wideodermatoskopem.

Pacjenci kliniki Murano mogą liczyć na usunięcie przebarwień, rozstępów, blizn, zmian skórnych i grudek perlistych, likwidację cieni pod oczami, leczenie nadpotliwości czy niechirurgiczny lifting powiek i twarzy. 

Więcej na stronie klinikamurano.com

MURANO Klinika Dermatologii, Medycyny Estetycznej, ul. Pokorna 2 lok. U8, 00-199 Warszawa. Tel. 22 252 82 82