6 niezawodnych pomysłów jak wybrać muzykę na wesele

Gratulacje! Niedługo bierzesz ślub! Z całą pewnością Ty i Twój narzeczony jesteście już mocno zaangażowani w przygotowania do tego ważnego dnia. Nasza rada? Priorytetyzacja zadań pozwoli Wam się skoncentrować na najważniejszych sprawach. Dobrym pomysłem jest przypomnienie sobie poprzednich wesel na których byliście i zastanowienie się nad tym, co Wam najbardziej zapadło w pamięć (zarówno te dobre jak i złe aspekty). Większość gości skupia się na trzech rzeczach: jedzeniu, sukience panny młodej i… muzyce.

Ten artykuł pomoże Ci poradzić sobie z jednym z najważniejszych elementów każdego wesela - muzyką. Dlaczego to właśnie muzyka tak nam zapada w pamięć? Ponieważ z łatwością może dodać uroku każdej chwili i stworzyć niezapomniany moment, przywołuje wspomnienia i emocje, a także (choć pewnie niektórzy zakrzykną “przede wszystkim!”) pozwala na dobrą zabawę, co jednak wcale nie jest takie łatwe do osiągnięcia. Poniżej znajdziecie 6 praktycznych wskazówek, które ułatwią Wam wybór muzyki na wesele i przy okazji zagwarantują świetną zabawę dla wszystkich gości!

  1. Potraktuj to jako hobby - przede wszystkim musicie sobie zdać sprawę, że wesele i muzyka z nim związana to zabawa, więc nie powinniście się z tego powodu stresować - wręcz przeciwnie, może pomóc Wam zapomnieć o stresie związanym z przygotowaniami! Kiedy będziecie tworzyć listę piosenek, to nie zapomnijcie jej testować na bieżąco, więc podkręćcie głośniki i nie zapomnijcie jej przetańczyć we dwoje! :)

  2. Zacznij przygotowywać listę z odpowiednim wyprzedzeniem - jeśli zostawisz ten temat na ostatnią chwilę, to zamiast uniknąć stresu tylko go sobie dodasz. Na kilka, kilkanaście dni przed weselem będziesz mieć wiele innych ważnych spraw na głowie, więc lepiej poświęć czas na przygotowanie muzyki wcześniej! Dodatkowo, jeśli będziesz korzystać z usług DJa lub zespołu weselnego, im wcześniej przekażesz im listę tym lepiej. Będą mieli możliwość zaktualizowania i doszlifowania swojego repertuaru. Na ile przed weselem lista powinna być gotowa? Dwa miesiące będzie idealnie, później możesz ją oczywiście aktualizować o dodatkowe piosenki.

  3. Rozpocznij listę od wpisania piosenek, które MUSZĄ się pojawić: to te utwory, bez których nie wyobrażasz sobie swojego wesela. Na pewno macie jakieś “swoje” piosenki! Pierwszy taniec, pierwszy pocałunek, ulubiona piosenka ze wspólnych wakacji… Na pewno macie piosenki, które się wiążą z miłymi wspomnieniami - wpiszcie je jako pierwsze na listę, a będziecie mieli podstawę, na której będziecie mogli dalej budować.

  4. Nie odkrywaj koła na nowo - skorzystaj ze swojej ulubionej playlisty: czasami nie ma sensu szukać nowych utworów specjalnie na wesele. Skoro masz listę ze swoją ulubioną muzyką, to po prostu ją przesłuchaj pod kątem tego, które piosenki nadają się na zabawę weselną. Gwarantujemy, że w ten sposób znacznie zapełnisz kolejkę muzyczną na ten najważniejszy dzień swojego życia :)

  5. Powrót do przeszłości: podziel swoich gości weselnych na grupy: znajomi ze szkoły, koledzy z pracy, rodzina itp. Kiedy będziesz w ten sposób już mieć ich posegregowanych, to poszukaj piosenek, które Ci przypominają coś związanego z każdą z tych grup. W ten sposób każdy będzie mógł się poczuć wyjątkowo w czasie wieczoru - będzie mieć poczucie, że “ta piosenka jest właśnie dla niego”. Goście weselni to pokochają!

  6. “Prosimy o potwierdzenie obecności i… podanie ulubionej piosenki” - coraz częściej się zdarza, że Para Młoda prosi o potwierdzenie przybycia na uroczystość zaślubin i wesele drogą mailową. Możesz więc dodać na koniec swojej wiadomości dopisek, że obiecujecie zagrać ich ulubioną piosenkę na weselu, jeśli ją tylko podadzą w wiadomości zwrotnej. Wielkie emocje i wzruszenia podczas nocy weselnej gwarantowane!
     

Mamy nadzieję, że z naszymi wskazówkami bez trudu i ze spokojem uda się Wam skonstruować wymarzoną playlistę piosenek na wesele. Bez względu na to, czy korzystacie z usług DJa, czy zespołu weselnego, warto o nią zadbać, żeby stanowiła tło tej niesamowitej zabawy która czeka Ciebie i Twoich gości. Życzymy Wam dużo szczęścia!